Priatelia sú liek bez predpisu

Autor: Monika Eštvánčiková | 12.11.2013 o 10:13 | (upravené 12.11.2013 o 10:26) Karma článku: 3,94 | Prečítané:  245x

Za ktorý veľmi radi zaplatíte a dobrovoľne. Priateľ je človek, ktorý vás pozná viac než vy sami seba. Niekedy sa sama sebe nedokážem pozrieť v zrkadle do tváre, je príliš strhaná, unavená ,deprimovaná na to, aby to moja duša a aj to úbohé zrkadlo dostatočne dlho vydržalo. A vtedy príde tá čarovná chvíľa, keď sa ozve kamarátka, kamarát. Zruší vás jednoduchou vetou večne omielanou a vás napriek tomu, že sa najskôr naštvete ako vás opäť "odpísal", aby ste sa prestali zaoberať hlúposťami a venovali sa jej, jemu vy sa opäť naštartujete a zlá nálada je zázračne preč.

Nebojím sa povedať všetko čo mám na srdci, občas použiť aj vulgarizmy, byť odporná, smutná, akákoľvek. Viem že ma vždy bude mať rada, rád. Je to proste liek na dušu, stačí jeden úsmev, jedna veta, jeden výbuch smiechu, jedna spomienka, jedna pieseň. Stačí priateľ a ste zas vo svojej koži, takí akí naozaj ste. Žiadna pretvárka jednoducho vy. Tiež máte svoj vlastný úžasný jazyk ? Napriek tomu, že už dávno nie som v puberte , nik iný tomu jazyku nerozumie. Kedysi ma za bláznivú považovali pri mojich výrokoch a smiechu s kamarátkami moji rodičia, teraz sa karta obrátila a nad mojimi výčinmi krútia hlavou moje deti. "Mamaaaaa ty si ako malé decko!" zazerá moja predpubertálna dcérka a potom vybuchneme do hurónskeho smiechu obe. A vymieňame si zážitky. Ona mi porozpráva o výčinoch jej kamarátky a ja o svojich... tých ktoré sú pre ňu vhodné. Veď na výčiny s kamoškami naktoré bude spomínať celý život má ešte čas. A ako sa v istej piesni spieva jedného dňa budeme starí tak nech máme na čo spomínať. Verím že sa budeme aj o desiatky rokov smiať na rovnakých veciach a budeme si rovnakou oporou ako dnes. Veď duša nestarne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?